PKK bunu hep yapıyor

PKK bunu hep yapıyor
Terör örgütü PKK, şimdiye kadar onlarca sivil ve asker kaçırdı. İşte örgütün gündemde kalmak için kaçırdığı o isimler ve eylemler:Abone olKaçırdıklarının bir kısmını serbest bırakan terör örgütü, bazılarını ise hala elinde tutuyor.

Örgüt, özellikle gündeme gelmek amacıyla bu tür eylemlerini zaman zaman gerçekleştiriyor. Terör örgütünün elinde bulunanlara yönelik g Dubleks Prefabrik Ev modelleri eçtiğimiz haftalar da operasyon yapılmış ancak sonuç alınamamıştı.

İşte PKK'nın 2011 yılında gerçekleştirdiği bazı kaçırma eylemleri:

9 Temmuz 2011 tarihinde Diyarbakır-Bingöl karayolunun Ziyaret Köyü mevkiinde yol kesen bir grup terörist, Astsubay Abdullah Söpçeler, Uzman Çavuş Zihni Koç ve Sağlık Teknisyeni Aytekin Turhan Uz'u kaçırdı. Terör örgütü daha sonra Uz'u serbest bıraktı.

2 Ağustos 2011 tarihinde ise Muş-Kulp karayolunu kesen bir grup terörist, Kaymakam adayı Kenan Erenoğlu ile Er Aykut Çelik'i kaçırdı. Çelik, daha sonra örgüt tarafından serbest bırakıldı.

10 Eylül 2011 tarihinde de polis memuru Nadir Özgen, Van'ın Çatak ilçesinde PKK tarafından kaçırıldı.

1 Ekim 2011 tarihinde Uzman Çavuş Kemal Ekinci, Şırnak şehir merkezinde teröristler tarafından kaçırıldı.

Öte yandan terör örgütü PKK, geçtiğimiz haftalarda kaçırdığı üçü asker, bir polis ve kaymakam adayının görüntülerini yayınlamıştı. Terör örgütüne ait Roj Tv başta olmak üzere internet siteleri tarafından yayınlanan görüntülerde, kameraya konuşanların durumlarının iyi olduğu görülüyor.Kategori : GÜNCEL