Kanatlı hayvan sektörü ağlıyor

Kanatlı hayvan sektörü ağlıyor
Kanatı hayvan sektörü perişan. Günlük zarar 10 milyon YTL. Sektörle ilgili hazırlanan rapor Şener'e sunuldu.Abone ol

İlgili kuruluşların ortaklaşa hazırladıkları kuş gribi nedeniyle kanatlı hayvan üreticilerine sağlanacak desteğe ilişkin rapor, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı A istanbul tabela bdüllatif Şener'e sunuldu.

Basına kapalı gerçekleşen sunumun Hazine ve Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan müsteşar ve müsteşar yardımcıları tarafından yapıldığı kaydedildi.

Sunumda, kanatlı hayvan sektörünün vergi, prim ve kredi borçlarına ilişkin bilgilerin yer aldığı öğrenildi. Raporda ayrıca, kanatlı hayvan sektöründeki son duruma ilişkin veriler de yer alıyor.

Söz konusu rapor yarın yapılacak Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda (EKK) değerlendirilerek, kanatlı hayvan sektöründe alınacak tedbirler ve destekler karar bağlanacak.

Kuş gribi vakaları nedeniyle tavukçuluk sektöründeki günlük zararın 10 milyon YTL olduğu ve haftasonu itibariyle zararın 300 milyon YTL'yi aştığı belirtiliyor.

Sektör temsilcileri, maddi desteklerin yanı sıra düşük faizli kredi, kredi vergi ve prim ödemelerinde kolaylıklar istiyorlar.Kategori : EKONOMİ