Bulgar ordusunda skandal

Bulgar ordusunda skandal
Bulgaristan ordusu seks skandalı ile çalkalanıyor. 6 kadın çavuş albay hakkında suç duyusunda bulundu.Abone ol

Bulgaristan'ın Sliven kentindeki zırhlı birlikler tugayının komuta  kademesindeki bir subay hakkında  birliğindeki kadın askerlere aşk teklifinde bulunduğu ve onları seks yapmaya zorladığı iddialarıyla soruşturma başl fener tabela atıldı.

Sliven bölge askeri savcılığından edinilen bilgiye göre, zırhlı birlikler tugayı tank birliğinde görevli 6 kadın çavuş, tugay kurmay başkanı Albay Aleksander Petkov hakkında, kendilerine aşk teklifinde bulunduğu ve onları seks yapmaya zorladığı iddialarıyla suç duyurusunda bulundu.

Kadın askerler, şikayet başvurularında, Albay Petkov  tarafından, ''Benimle seks yaparsanız rütbeleriniz kısa sürede yükselir, hayır derseniz işinize son veririm'' diye tehdit edildiklerini de öne sürdü.

Kadın askerlerin şikayeti üzerine Sliven bölge askeri savcılığı, Albay Petkov hakkında soruşturma başlattı. Askeri Savcı Albay Stanimir Çernev,  soruşturmanın geniş kapsamlı olarak sürdürüldüğünü ve tugayda görevli diğer kadın askerlerin de tek tek ifadelerinin alındığını bildirdi.

İddiaların doğrulanması durumunda Albay Petkov hakkında, görevine son verilmesi ve 3 yıla kadar ağır hapis cezasına çarptırılması istemiyle askeri mahkemede dava açılacağı öğrenildi.Kategori : DÜNYA